Velkolepé dílo českých řemeslníků v limitované edici

Kniha Slovanská epopej představuje dílo Alfonse Muchy v dokonale věrné digitální podobě. Fotograf a autor knihy Jan William Drnek použil speciální techniky tisku i fotografování, díky nimž je možné si plátna v knize prohlížet v kvalitě 1 : 1. Tiskový rastr není viditelný ani při šestinásobném zvětšení. Díky vysoce kvalitní lupě, která je zakomponována v pouzdře knihy, můžete detaily Muchových pláten obdivovat v jejich skutečné velikosti a velkoleposti, stejně jako originály ve výstavní síni.

Česká výroba

Kniha Epopej je do posledního detailu výsledkem spolupráce týmu špičkových českých řemeslníků, umělců a historiků.

Digitalizace díla

Speciální typ rastrování a použití nejmodernějších technologií zachovává na fotografiích každý detail originálních pláten.

Technika tisku

Tisk nejlepšími dostupnými technologiemi umožňuje sledovat detailní tahy štětcem, strukturu a barevnost Muchových pláten.

Certifikát pravosti

Autenticitu publikace dokládá certifikát z konopného papíru s příměsí pilin ze starodávné české lípy v Chlístově.

Ruční vazba

Dvanáctikilová publikace s atypickými rozměry a kapitálkem z pravého hedvábí je ručně vázána sedlářskou nití.

ČESKÁ RUČNÍ VÝROBA

Velkoformátová kniha o rozměru 62 × 42 cm má 336 stran. 80 % jejího obsahu tvoří digitální fotografie pláten, 20 % je věnováno textům českých historiků, kurátorů a filozofů. Vznikla pod rukama slovanských umělců a umělkyň, výhradně v českých řemeslných dílnách. Kniha váží 12 kilogramů a je vázána ručně.

LIMITOVANÁ EDICE

Kniha s významnou historickou, kulturní a uměleckou hodnotou vychází v limitovaném nákladu 200 kusů – 100 českých a 100 anglických výtisků. Každý výtisk je umělecký originál opatřený pořadovým číslem dle výběru zákazníka. Cena knihy je 280 000 Kč.

CERTIFIKÁT PRAVOSTI

Nedílnou součástí díla jsou unikátní artefakty, autorský šperk a certifikát pravosti, který je zpracován na ručně vyrobeném konopném papíru s drobnými pilinami z památné lípy v Chlístově staré až 750 let, pod kterou podle legendy v roce 1414 kázal sám mistr Jan Hus.

AUTOR A TÝM SPOLUPRACUJÍCÍCH ODBORNÍKŮ

Jan William Drnek

Autor knihy, fotograf, precizní profesionál a nadšenec se smyslem i pro ten nejmenší detail. Specializuje se na náročnou techniku HDR a panoramatické velkoformátové fotografie s vysokým rozlišením.

„Inspirován zahraničními projekty, zahořel jsem před několika lety touhou realizovat věrnou reprodukci velkolepého uměleckého díla. Mé myšlenky a přání byly asi tak velké, že se během několika dnů změnily v reálnou nabídku udělat něco takového v českých podmínkách. Téma bylo jasné. Slovanská epopej.“

Rozhovor o knize
Jarmila Mucha Plocková

Výtvarnice a vnučka Alfonse Muchy. Navrhla výtvarnou podobu a materiálové řešení šperku, který je součástí knihy. Během svého dvanáctiletého pobytu ve Španělsku pracovala v ateliéru Jaumeho Freixy a ve světoznámém studiu Ricardo Bofill Taller de Arquitectura. V roce 2010 otevřela v Praze vlastní prodejní galerii Mucha JMP. Vystavuje v České republice i v zahraničí.

Tomáš Berger

Restaurátor v oboru malířství. Jeho ateliérem prošla řada významných a vzácných děl. Mnoho let pečuje o Muchovu Slovanskou epopej. S týmem spolupracujících restaurátorů opravovali některá Muchova velkoformátová plátna a organizovali jejich přesun a instalaci v Praze.

Václav Cílek

Geolog, klimatolog a známý popularizátor vědy, který stojí za výběrem tří kamenů ke knize. Držitel řady ocenění, mezi nimiž nechybí ani Cena ministra životního prostředí za výrazný přínos k popularizaci české vědy. Spolupracoval na desítkách knižních titulů, své názory publikuje také v řadě médií.

Jan Činčera

Přední český obalový designér navrhl pro knihu podobu pouzdra. Vede vlastní studio a spolupracuje na designu obalů mnoha předních českých designérů.

Jan Zákostelecký

Uznávaný architekt, který společně s J. W. Drnkem vymyslel koncept celé publikace.

Jan Kotulán

Zručný řemeslný knihař, který navrhl koncept vazby knihy a použitých materiálů.

Lubomír Krupka

Knihař a výtvarník stojící za podobou a výběrem materiálů certifikátu pravosti díla.