Česká výroba
Kniha Epopej je do posledního detailu výsledkem spolupráce týmu špičkových českých řemeslníků, umělců a historiků.
Kniha Epopej je do posledního detailu výsledkem spolupráce týmu špičkových českých řemeslníků, umělců a historiků.
Speciální typ rastrování a použití nejmodernějších technologií zachovává na fotografiích každý detail originálních pláten.
Tisk nejlepšími dostupnými technologiemi umožňuje sledovat detailní tahy štětcem, strukturu a barevnost Muchových pláten.
Autenticitu publikace dokládá certifikát z konopného papíru s příměsí pilin ze starodávné české lípy v Chlístově.
Dvanáctikilová publikace s atypickými rozměry a kapitálkem z pravého hedvábí je ručně vázána sedlářskou nití.
Velkoformátová kniha o rozměru 62 × 42 cm má 336 stran. 80 % jejího obsahu tvoří digitální fotografie pláten, 20 % je věnováno textům českých historiků, kurátorů a filozofů. Vznikla pod rukama slovanských umělců a umělkyň, výhradně v českých řemeslných dílnách. Kniha váží 12 kilogramů a je vázána ručně.
Kniha s významnou historickou, kulturní a uměleckou hodnotou vychází v limitovaném nákladu 200 kusů – 100 českých a 100 anglických výtisků. Každý výtisk je umělecký originál opatřený pořadovým číslem dle výběru zákazníka. Cena knihy je 280 000 Kč.
Nedílnou součástí díla jsou unikátní artefakty, autorský šperk a certifikát pravosti, který je zpracován na ručně vyrobeném konopném papíru s drobnými pilinami z památné lípy v Chlístově staré až 750 let, pod kterou podle legendy v roce 1414 kázal sám mistr Jan Hus.
Autor knihy, fotograf, precizní profesionál a nadšenec se smyslem i pro ten nejmenší detail. Specializuje se na náročnou techniku HDR a panoramatické velkoformátové fotografie s vysokým rozlišením.
„Inspirován zahraničními projekty, zahořel jsem před několika lety touhou realizovat věrnou reprodukci velkolepého uměleckého díla. Mé myšlenky a přání byly asi tak velké, že se během několika dnů změnily v reálnou nabídku udělat něco takového v českých podmínkách. Téma bylo jasné. Slovanská epopej.“
Rozhovor o knizeVýtvarnice a vnučka Alfonse Muchy. Navrhla výtvarnou podobu a materiálové řešení šperku, který je součástí knihy. Během svého dvanáctiletého pobytu ve Španělsku pracovala v ateliéru Jaumeho Freixy a ve světoznámém studiu Ricardo Bofill Taller de Arquitectura. V roce 2010 otevřela v Praze vlastní prodejní galerii Mucha JMP. Vystavuje v České republice i v zahraničí.
Restaurátor v oboru malířství. Jeho ateliérem prošla řada významných a vzácných děl. Mnoho let pečuje o Muchovu Slovanskou epopej. S týmem spolupracujících restaurátorů opravovali některá Muchova velkoformátová plátna a organizovali jejich přesun a instalaci v Praze.
Geolog, klimatolog a známý popularizátor vědy, který stojí za výběrem tří kamenů ke knize. Držitel řady ocenění, mezi nimiž nechybí ani Cena ministra životního prostředí za výrazný přínos k popularizaci české vědy. Spolupracoval na desítkách knižních titulů, své názory publikuje také v řadě médií.
Přední český obalový designér navrhl pro knihu podobu pouzdra. Vede vlastní studio a spolupracuje na designu obalů mnoha předních českých designérů.
Uznávaný architekt, který společně s J. W. Drnkem vymyslel koncept celé publikace.
Zručný řemeslný knihař, který navrhl koncept vazby knihy a použitých materiálů.
Knihař a výtvarník stojící za podobou a výběrem materiálů certifikátu pravosti díla.