Rezervovat knihu

Kniha Epopej

Videoprezentace knihy

Unikátní artefakty

Součástí díla jsou unikátní artefakty. Detailně si je můžete prohlédnout na tomto videu.

 

Certifikát

Certifikát pravosti díla je zpracován na ručně vyrobeném konopném papíru s drobnými pilinami z lípy v Chlístově staré až 750 let, pod kterou podle legendy v roce 1414 kázal Jan Hus.

 

Šperk

Speciálně pro tuto publikaci navrhla výtvarnou podobu a materiálové řešení šperku vnučka Alfonse Muchy, výtvarnice a patronka celého projektu Jarmila Mucha Plocková. Pro svůj pozlacený šperk ze stříbra zvolila do jeho středu sluneční kámen – prastarou pryskyřici – jantar.

  • Pozlacený šperk je vyroben ze stříbra ryzosti AG 925/1000
  • Šperk vyrobila rodinná firma Belda factory s více než stoletou tradicí
  • Kombinuje symboly Slovanské epopeje: kruh, slunce, spirála, vlnovka

 

PouzdroKniha Epopej - Pouzdro

Elegantní pouzdro celé dílo nejen chrání, ale umožňuje také pohodlné prohlížení knihy i jednotlivých artefaktů. Pyšní se mnoha řemeslnými detaily a luxusními materiály v tlumených barvách.

 

Kameny

Dotknout se při prohlížení Muchova díla doby, dění i emocí můžete prostřednictvím tří kamenů, které jsou jako „pamětníci historie“ tematicky spojeny s místy zobrazenými na plátnech Slovanské epopeje.

  • Bílý kámen – mramor z řeckého ostrova Athos
  • Červený kámen – vápenec z lomu Cikánka nedaleko Prahy
  • Černý kámen – pazourek z pobřeží pobaltské Rujany

 

Lupa

Dokonalost fotografií i speciální tisk „neviditelného“ rastru můžete prozkoumat prostřednictvím kvalitní profesionální lupy. Detaily Muchových pláten tak můžete obdivovat v jejich skutečné velikosti, stejně jako originály pláten na výstavě.