Rezervovat knihu

Kniha Epopej

Videoprezentace knihy

O knize

Kniha Epopej

 

  • Luxusní sběratelská publikace s významnou historickou, kulturní a uměleckou hodnotou
     
  • Limitovaná edice prvního a jediného díla svého druhu na světě
     
  • Nejlepší dostupná fotografická a tisková technologie se snoubí s precizní českou ruční výrobou
     
  • Plátna Slovanské epopeje i s jejími nejmenšími detaily na dosah v exkluzivní knižní podobě

 

 

 

Kniha epopej 

Jan William Drnek, velkoformátové fotografie díla a poselství Alfonse Muchy.

Barevná a světelná věrnost pláten ve spojení s unikátní tiskovou technologií přináší jedinečnou knihu svého druhu. Velkoformátová obrazová kniha v limitované edici nabízí pohlédnout na nejmenší detaily Muchova díla a přináší velkolepou Slovanskou epopej v dosud neviděné podobě.
 

Technika tisku

Kniha je vytištěna pomocí speciální techniky. Nejenže tiskový rastr není viditelný pouhým okem, ale ani při použití lupy až do zvětšení cca 6x. Plátna Slovanské epopeje jsou v knize zobrazena tak, jako kdyby si je divák prohlížel zblízka přímo v galerii. Tato tisková technologie se v praxi prakticky nevyužívá a to z technologicky náročných a cenově nákladných důvodů.
 Počet stranKniha Epopej - počet stran

Kniha má 336 stran, z toho 80 % stran je obrazových zobrazující zdigitalizovaná plátna Slovanské epopeje. Zbylých 20 % stran je věnováno informativním, technickým a doplňkovým textům, na kterých se podíleli čeští filozofové, kurátoři a historikové, kteří se tématem Slovanská epopej a Alfons Mucha věnují celoživotně.
 

Velikost knihy

Velikost knihy je 62 cm x 42 cm. Tento rozměr má svůj důvod, protože velikost rozevřené stránky kopíruje běžně uváděnou velikost největších platen ze Slovanské epopeje – 610 cm x 810 cm. Jedná se o velkoformátovou knihu, kterou už není v České republice možné strojově svázat. I z toho důvodu je kniha svázána ručně.

V následujícím videu se můžete podívat na krátké povídání o knize epopej s jejím autorem.