Rezervovat knihu

Digitalizace díla

Videoprezentace knihy

Jan William Drnek

Jan William Drnek

(nar. 20. 6. 1960 ve Strakonicích)

Vytvořit věrnou digitální kopii Muchovy Slovanské epopeje je úkol hodný nejen precizního profesionála, ale i nadšence se smyslem pro ten nejmenší detail. Jan William Drnek má navíc bohaté zkušenosti s velkoformátovou fotografií s vysokým rozlišením.

Jan William Drnek

Vystudoval kybernetiku a založil úspěšnou firmu v oblasti signmakingu, ale od určité doby se věnuje hlavně svému koníčku od dětských let, fotografování. Drnkovy fotografie nás vtahují do obrazu – ať jsou to panoramata přírody, portréty lidí, zvířata ve volné přírodě či momentky z výjimečných projektů/událostí. Velké formáty fotografií a jejich precizní zpracování a tisk ještě umocňují dojem z obrazového díla.

Umění zachytit kouzlo okamžiku

Jan William Drnek hodně a rád cestuje. V roce 2007 projel Jižní Amerikou a o rok později fotografoval přírodu a obyvatele Afriky. Vznikly tak tři unikátní výstavy WILDa AMERICA, WILDa AFRICA a Genius loci. Své fotografie publikuje i v cestovatelských časopisech a knihách (jeho fotky doprovázejí knihy o Staroměstském orloji, Českém Krumlově či Karlštejně). Kromě samotného fotografování předává Drnek své zkušenosti na fotografických workshopech a publikuje odborné texty o color managementu. V současné době působí též jako lektor na Prague College.

Jan William Drnek příležitostně fotografuje jedinečné události, jako byla návštěva papeže nebo unikátní projekt s názvem Talking glass, který propojoval designový um Bořka Šípka a hudbu hráče na didgeridoo Ondřeje Smeykala. Jeho fotografie celý projekt ze společné práce dvou umělců doplnily tak, že návštěvníka vtáhly do tvůrčí atmosféry setkání.

Účast Jana Williama Drnka na digitalizaci Slovanské epopeji potvrzuje, že není malých formátů pro velkého člověka s vášní pro detail a přesnost obrazu.