Rezervovat knihu

Kniha Epopej

Videoprezentace knihy

Autor

Jan William Drnek

Vytvořit věrnou digitální kopii Muchovy Slovanské epopeje je úkol hodný nejen precizního profesionála, ale i nadšence se smyslem pro ten nejmenší detail. Jan William Drnek má navíc bohaté zkušenosti s velkoformátovou fotografií s vysokým rozlišením.

„Inspirován zahraničními projekty, zahořel jsem před několika lety touhou realizovat věrnou reprodukci velkolepého uměleckého díla. Mé myšlenky a přání byly asi tak velké, že se během několika dnů změnily v reálnou nabídku udělat něco takového v českých podmínkách. Téma nebylo dané. Slovanská epopej mě napadla jako první a po dohodě s nakladatelstvím jsem dostal absolutní volnost k realizaci celé myšlenky,“ říká o vzniku díla její autor.

Vystudoval kybernetiku a založil úspěšnou firmu v oblasti signmakingu, ale od určité doby se věnuje hlavně svému koníčku od dětských let, fotografování. Zabývá se především náročnými technikami HDR a panoramatickou velkoformátovou fotografií s vysokým rozlišením.

Kromě samotného fotografování předává Drnek své zkušenosti na fotografických workshopech a publikuje odborné texty o color managementu. V současné době působí též jako lektor na Prague College.

Účast Jana Williama Drnky na digitalizaci Slovanské epopeji potvrzuje, že není malých formátů pro velkého člověka s vášní pro detail a přesnost obrazu.