Objednat knihu

Blog

Video prezentace knihy

Kniha jako investice

Kniha nemusí být věc, která vám doma jen zabírá místo v knihovně. Kniha může být také zajímavou investicí, alternativou k mincím, známkám, obrazům nebo třeba stále populárnějším veteránům. "Pomalý byznys" má u nás i ve světě stále více fanoušků.

Investoři i sběratelé se řídí jednoduchým pravidlem – vybírejte knihy, které se vám líbí, u tohoto typu investice více než kde jinde hraje roli i citová stránka. Když pomineme staré tisky, největší zájem je o různá první vydání s ilustracemi slavných malířů, podpisem autora. Ale pokud hledáte nový způsob investice, doplňte své portfolio o unikátní knihy, které vychází v omezených limitovaných edicích a jsou relativně bezrizikovým způsobem, jak dosáhnout cíle. Knihy na rozdíl třeba od automobilových veteránů mají velkou výhodu, knihy se o sebe postarají skoro samy – nevyžadují žádné průběžné výdaje na údržbu. Kniha epopej
 

Mnoho knih je vytvořeno s maximální péčí z luxusních materiálů. Jako je paperback stvořen k rychlému přečtení, jsou sběratelské knihy vytištěny, s maximálním možnou péčí, s důrazem na materiál, tisk, barvy, aby dlouhá léta dělaly jejich majitelům radost. 

Cenu mohou zvedat i témata. Příroda, historie, umění, to jsou témata, která lákají. Hitem byl před několika lety třeba reprint unikátního titulu Šumava umírající a romantická od Josefa Váchala. Zatímco na aukcích se originál draží za miliony, i jeho novodobý reprint, který stál před několika 40 tisíc korun, se velmi dobře prodává. 

Na zhruba 60 tisících českých korun začínala před několika lety kniha velkoformátových aktů, nabitých erotikou, fotografa Helmuta Newtona. Dnes se prodává za statisíce.

Teď přichází na trh další zajímavá investiční příležitost. Velkoformátová kniha fotografií Slovanské epopeje Alfonse Muchy. Limitovaná edice dvou set kusů v luxusním zpracování obsahuje kromě dokonalých fotografií J. W. Drnka i bonus v podobě kamenů z míst, která Mucha v Epopeji zvěčnil nebo šperku od Muchovy vnučky Jarmily.