Objednat knihu

Blog

Chci být informován o novinkách

Dva světy Alfonse Muchy v Brně

Slovanská epopej - dva světy BrnoOd 26. května až do 31. prosince bude na brněnském výstavišti vystavena Slovanská epopej v rámci festivalu Re:Publika. Festival rekapituluje 100 let našeho samostatného státu ve výstavách, představeních, akcích, koncertech či setkáních s atmosférou první republiky.

V pavilonu H bude vystaveno devět největších pláten z cyklu dvaceti velkoformátových obrazů. Brněnská výstava je unikátní tím, že vedle epopeje, kterou Alfons Mucha považoval za vrchol své tvorby, jsou vystaveny též jeho plakáty, reklamy, kalendáře a další artefakty spadající do dekorativního umění, v němž Mucha světově proslul na konci 19. století. Slovanská epopej v BrněNěkteré z cca 200 secesních exponátů (ze sbírky Richarda Fuxy) budou moci návštěvníci vidět vůbec poprvé. 

Brněnská výstava je unikátní tím, že kombinuje dvě Muchova období – dekorativní secesi, která malíře vyšvihla na vrchol umělecké smetánky Paříže či New Yorku, a Slovanskou epopej, která nespadá do žádného ze směrů, ale je vyznáním autorovy lásky k národu a jeho historii.

Alfons Mucha: Dva světy

Vstupné 150 Kč