Unikátní artefakty

Součástí díla jsou unikátní artefakty, které dodávají celé publikaci jedinečný charakter a další symbolický přesah. Detailně si je můžete prohlédnout na videích níže.

Kameny

Při prohlížení Muchova díla se můžete dotknout jeho doby, dění i emocí prostřednictvím tří kamenů, které se jako „pamětníci slovanské historie“ tematicky pojí k místům vyobrazeným na plátnech Slovanské epopeje.

  • Bílý kámen – mramor z řeckého poloostrova Athos
  • Červený kámen – vápenec z lomu Cikánka na okraji Prahy
  • Černý kámen – pazourek z pobřeží pobaltské Rujany

Šperk

Speciálně pro tuto publikaci navrhla vnučka Alfonse Muchy, výtvarnice a patronka projektu Jarmila Mucha Plocková, pozlacenou brož ze stříbra. Do jejího středu umístila symbolicky sluneční kámen jantar.

  • Šperk je vyroben ze stříbra ryzosti Ag 925/1000
  • Brože ručně vyrobila rodinná firma Belda Factory s více než stoletou tradicí, která mimo jiné od roku 1965 pečuje o Svatováclavskou korunu
  • Dekor šperku kombinuje symboly Slovanské epopeje: kruh, slunce, spirálu a vlnovku

Pouzdro

Elegantní pouzdro z dílny Studia Činčera celé dílo nejen chrání, ale umožňuje také pohodlné a doslova zážitkové prohlížení knihy i jednotlivých artefaktů. Pyšní se mnoha řemeslnými detaily a pečlivě vybranými luxusními materiály v tlumených barvách.

Lupa

Dokonalost fotografií i speciální tisk „neviditelného“ rastru můžete detailně prozkoumat díky profesionální lupě. Detaily Muchových pláten si tak vychutnáte v jejich skutečné velikosti, stejně jako originály ve výstavní síni.